تحلیل ریاضی نگهداشت

استفاده از تحلیل ریاضی برای دمیدن روح تازه به برنامه نگهداشت

اگر می خواهید اثربخشی برنامه نگهداشت افزایش یابد، نمی توانید همان کارهایی را ادامه دهید که مثلا در ۲۰ سال گذشته انجام می شده است. باید بیاموزیم که چگونه کارآیی را افزایش داده، تصمیم های بهتری بگیریم. ما اغلب متوجه نیستیم که چه اندازه به افتادن در دام رفتار واکنشی و افزایش ریسک یک حادثه… ادامه مطالب »

کتاب استراتژِی های حذف خرابی های اضطراری

خرید کتاب استراتژی های حذف خرابی های اضطراری (خرابی صفر)

همانگونه که پیش از این هم به اطلاع خوانندگان محترم وبسایت آیپم رسیده بود، کتاب استراتژی های حذف خرابی های اضطراری (خرابی صفر) بالاخره چاپ و روانه بازار شد. مشخصات کتاب به این شرح است: عنوان: استراتژی های حذف خرابی های اضطراری (خرابی صفر) عنوان انگلیسی: Zero Breakdown Strategies نویسنده: تری وایرمن (Terry Wiremann) مترجمان: میثم زمانیان ،… ادامه مطالب »

شکست بیرینگ ها

دوازده علت اصلی شکست بیرینگ ها

اشیاء می‌شکنند. بدون توجه به اینکه شما چه کاری انجام می‌دهید، همیشه احتمال شکست تجهیزات وجود دارد. این مسأله اگرچه در مورد بیرینگ ها هم صدق می‌کند، ولی به این معنا نیست که نمی‌توانید جلوی عوامل بسیاری را که باعث از کار افتادگی پرهزینه تجهیزات، در اثر شکست بیرینگ ها می‌شوند، بگیرید. این مقاله راهنمایی‌هایی… ادامه مطالب »

کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک

خرید کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک

همانگونه که قبلا به اطلاع خوانندگان محترم سایت رسیده بود، کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک بالاخره روانه بازار شد. مشخصات کتاب به این شرح است: عنوان: پیشگیری از خرابی‌های سیستم هیدرولیک نویسنده: برندن کیسی مترجمان: میثم زمانیان ، بهزاد غلامزاده تعداد صفحات: ۹۰ قیمت پشت جلد: ۲۵ هزارتومان قیمت نسخه الکترونیکی (پی دی اف): ۱۶ هزارتومان… ادامه مطالب »

کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک

کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک

بزودی کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک ، که با همکاری بنده و دوستان در شرکت مشاوران تدبیر پرداز آویژه ترجمه شده است، توسط این شرکت منتشر و روانه بازار خواهد شد. سعی شده است در این کتاب به مباحثی پرداخته شود که علاوه بر کاربردی بودن، بتواند پوشش دهنده بخشی از پرسش های مرسوم… ادامه مطالب »

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش چهارم

بررسی نمونه خرابی بیرینگ و تحلیل خرابی آن: بخش چهارم

در این مجموعه مطالب ، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام می پردازم. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که تحلیل خرابی ها براساس استاندارد ISO 15243: 2004 انجام شود. چهارمین نمونه مربوط به شکست یک عدد رولبربنگ… ادامه مطالب »

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش سوم

بخش دوم در این مجموعه مطالب که در چند بخش ارائه می شود، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام می پردازم. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که اطلاعات مختصری هم در خصوص شرایط محیطی و کاری آن… ادامه مطالب »

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش دوم

بخش اول در این مجموعه مطالب که در چند بخش ارائه می شود، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام می پردازم. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که اطلاعات مختصری هم در خصوص شرایط محیطی و کاری آن… ادامه مطالب »

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش اول

در مجموعه مطالبی که امروز و روزهای آینده در چند بخش ارائه می شود، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام پرداخته خواهد شد. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که اطلاعات مختصری هم در خصوص شرایط محیطی… ادامه مطالب »