دسته‌ها
تحلیل خرابی قابلیت اطمینان مدیریت دارایی های فیزیکی

استفاده از تحلیل ریاضی برای دمیدن روح تازه به برنامه نگهداشت

اگر می خواهید اثربخشی برنامه نگهداشت افزایش یابد، نمی توانید همان کارهایی را ادامه دهید که مثلا در ۲۰ سال گذشته انجام می شده است. باید بیاموزیم که چگونه کارآیی را افزایش داده، تصمیم های بهتری بگیریم. ما اغلب متوجه نیستیم که چه اندازه به افتادن در دام رفتار واکنشی و افزایش ریسک یک حادثه بزرگ نزدیک هستیم.

سازمان ها چگونه در مورد نگهداشت تصمیم سازی می کنند؟ بیشتر اوقات این تصمیم ها کاملا ذهنی گرفته می شوند. به عنوان نمونه، از کارکنان – مثلا پرسنل فنی نگهداشت – می پرسیم که به نظر آنها چکار باید بکنیم و آن کار را بدون آگاهی کامل از ریسک های آن آغاز می کنیم. در بهترین حالت، ما فقط براساس تجارب و آموخته های مان حدس هایی می زنیم. در این مطلب، تعدادی از روش های کمی برای بهبود برنامه نگهداشت معرفی می شوند.

دسته‌ها
تحلیل خرابی قابلیت اطمینان کتاب مدیریت دارایی های فیزیکی

خرید کتاب استراتژی های حذف خرابی های اضطراری (خرابی صفر)

همانگونه که پیش از این هم به اطلاع خوانندگان محترم وبسایت آیپم رسیده بود، کتاب استراتژی های حذف خرابی های اضطراری (خرابی صفر) بالاخره چاپ و روانه بازار شد. مشخصات کتاب به این شرح است:

عنوان: استراتژی های حذف خرابی های اضطراری (خرابی صفر)

عنوان انگلیسی: Zero Breakdown Strategies
نویسنده: تری وایرمن (Terry Wiremann)
مترجمان: میثم زمانیان ، بهزاد غلامزاده ، ناصر جلالی
تعداد صفحات: ۳۳۱

فهرست مطالب و معرفی کتاب را می توانید از پیوند انتهای این متن دانلود و مطالعه کنید.

دسته‌ها
تحلیل خرابی

دوازده علت اصلی شکست بیرینگ ها

اشیاء می‌شکنند. بدون توجه به اینکه شما چه کاری انجام می‌دهید، همیشه احتمال شکست تجهیزات وجود دارد. این مسأله اگرچه در مورد بیرینگ ها هم صدق می‌کند، ولی به این معنا نیست که نمی‌توانید جلوی عوامل بسیاری را که باعث از کار افتادگی پرهزینه تجهیزات، در اثر شکست بیرینگ ها می‌شوند، بگیرید.

این مقاله راهنمایی‌هایی در مورد عوامل اصلی دخیل در شکست بیرینگ‌ ها و همچنین روش‌های پیشگیری از آن‌ها ارائه می‌کند. با آموزش بیشتر در مورد این مشکلات بالقوه و آگاهی از روش‌های توقف آن‌ها، می‌توانید حداکثر عمر کاری را از بیرینگ‌ ها گرفته، عملکرد آن‌ها را تقویت کنید.

دسته‌ها
تحلیل خرابی قابلیت اطمینان کتاب

خرید کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک

همانگونه که قبلا به اطلاع خوانندگان محترم سایت رسیده بود، کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک بالاخره روانه بازار شد. مشخصات کتاب به این شرح است:

عنوان: پیشگیری از خرابی‌های سیستم هیدرولیک
نویسنده: برندن کیسی
مترجمان: میثم زمانیان ، بهزاد غلامزاده
تعداد صفحات: ۹۰
قیمت پشت جلد: ۲۵ هزارتومان
قیمت نسخه الکترونیکی (پی دی اف): ۱۶ هزارتومان

فهرست مطالب و مراجع کتاب را می توانید از پیوند انتهای این متن دانلود و مطالعه کنید.

دسته‌ها
تحلیل خرابی قابلیت اطمینان

کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک

بزودی کتاب پیشگیری از خرابی های سیستم هیدرولیک ، که با همکاری بنده و دوستان در شرکت مشاوران تدبیر پرداز آویژه ترجمه شده است، توسط این شرکت منتشر و روانه بازار خواهد شد. سعی شده است در این کتاب به مباحثی پرداخته شود که علاوه بر کاربردی بودن، بتواند پوشش دهنده بخشی از پرسش های مرسوم در صنعت باشد. لازم می دانم از طرف خود از زحمات دوست عزیزم آقای داوود حاتمی نژاد و همچنین سرکار خانم شکیبایی، که زحمت تهیه نمودارها و همچنین بازخوانی، صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب را کشیده اند سپاسگزاری کنم.

دسته‌ها
تحلیل خرابی

بررسی نمونه خرابی بیرینگ و تحلیل خرابی آن: بخش چهارم

در این مجموعه مطالب ، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام می پردازم. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که تحلیل خرابی ها براساس استاندارد ISO 15243: 2004 انجام شود.

چهارمین نمونه مربوط به شکست یک عدد رولبربنگ کروی تک ردیفه دور بالا به شماره NJ 2315 ECP/C4 است، که در شفت روتور یک دستگاه ویبراتور الکتریکی، با سرعت دوران ۱۵۰۰ دور بر دقیقه، استفاده شده است. این بیرینگ تا پیش از خرابی حدود ۴۲۰۰ ساعت کار کرده است.

دسته‌ها
تحلیل خرابی

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش سوم

بخش دوم

در این مجموعه مطالب که در چند بخش ارائه می شود، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام می پردازم. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که اطلاعات مختصری هم در خصوص شرایط محیطی و کاری آن و همچنین نوع خرابی بوقوع پیوسته ارائه گردد. تحلیل خرابی ها براساس استاندارد ISO 15243: 2004 انجام می شود.

امیدوارم مورد توجه خوانندگان محترم سایت قرار گرفته، جهت تحلیل خرابی های مشابه مفید باشد.

سومین نمونه مربوط به یک عدد بیرینگ ۲۲۲۱۶ است، که در شفت محور یک دستگاه فن هوا استفاده شده است.

شرح کامل نمونه خرابی را می توانید به صورت فایل PDF دانلود کنید.

دسته‌ها
تحلیل خرابی

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش دوم

بخش اول

در این مجموعه مطالب که در چند بخش ارائه می شود، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام می پردازم. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که اطلاعات مختصری هم در خصوص شرایط محیطی و کاری آن و همچنین نوع خرابی بوقوع پیوسته ارائه گردد. امیدوارم مورد توجه خوانندگان محترم سایت قرار گرفته، جهت تحلیل خرابی های مشابه مفید باشد.

دومین نمونه مربوط به یک عدد بیرینگ ۲۲۳۱۸ است، که در شفت لنگر یک دستگاه سرند استفاده شده است.

شرح کامل نمونه خرابی را می توانید به صورت فایل PDF دانلود کنید.

دسته‌ها
تحلیل خرابی

بررسی نمونه خرابی بیرینگ- بخش اول

در مجموعه مطالبی که امروز و روزهای آینده در چند بخش ارائه می شود، به بررسی چند نمونه خرابی بیرینگ که در طول مدت کار در صنعت با آنها برخورد داشته ام پرداخته خواهد شد. علاوه بر معرفی نوع بیرینگ و محل کاربرد آن سعی می شود که اطلاعات مختصری هم در خصوص شرایط محیطی و کاری آن و همچنین نوع خرابی بوقوع پیوسته ارائه گردد. امیدوارم مورد توجه خوانندگان محترم سایت قرار گرفته، جهت تحلیل خرابی های مشابه مفید باشد.

نخستین نمونه مربوط به یک عدد بیرینگ ۶۲۱۲ است، که در NDE الکتروموتور فن تأمین هوای یک دستگاه دیگ بخار استفاده شده است.

شرح کامل نمونه خرابی را می توانید به صورت فایل PDF از اینجا دانلود کنید.