ده گام برای ایجاد یک برنامه آنالیز روغن کلاس جهانی- ۸

بخش هفتم   بخش ششم   بخش پنجم   بخش چهارم   بخش سوم   بخش دوم   بخش اول

در مجموعه مطالب پیش رو ده گام اصلی برای ایجاد یک برنامه آنالیز روغن کلاس جهانی به اختصار شرح داده می شوند. این مطلب توسط شرکت معظم Testoil، که یکی از پیشگامان طراحی و اجرای آزمون های آنالیز روغن می باشد، تهیه شده است و ترجمه آن در چند بخش به خوانندگان سایت تقدیم می شود.

گام هفتم- رویه های مناسبی برای انبارش و استفاده از روانکارها پیاده سازی کنید

وجود سیستم ها و رویه های مناسبی برای انبارش و استفاده از روانکارها اهمیت زیادی دارد. روانکارها گران­قیمت هستند، بنابراین، انبارش، جابجایی و استفاده از آنها باید بگونه ­ای باشد که بازگشت سرمایه حداکثری به دنبال داشته باشد.

مطمئن شوید که محیط های انبارش و استفاده از روانکارها تمیز و منظم بوده، شرایط آب و هوایی آنها تحت کنترل باشد. همچنین باید شرایطی را فراهم نمایید که تضمین کند که روغن و گریس جدیدی که وارد تجهیزات می شود، تمیز و خشک بوده، در معرض تغییرات دمایی شدید نباشد.

اگر انبار روغن های شما قفسه بندی است، برای هر نوع روانکار از پمپ و فیلتر جداگانه ای استفاده کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که ظروفی که برای جابجایی آنها استفاده می شوند تمیز بوده، آب­ بندی و هوابندی آنها مناسب است و روانکار را در مسیر جابجایی تا محل تجهیز، در معرض ورود آلاینده ها قرار نمی دهند.

همه روغن های نو را پیش از استفاده آزمایش کنید. این موضوع بویژه در مورد خریدهای حجیم و زیاد، که با تانکر یا تجهیزاتی مشابه آن حمل می شوند، ارزش فراوانی دارد، چرا که نمی دانید که پیش از بارگیری روغن شما چه چیزی داخل تانکر بوده است.

چرا باید از رویه های صحیحی برای انبارش و استفاده از روانکارها پیروی نمود:

  • محافظت از روانکارها در برابر شرایط محیطی
  • محافظت در برابر آلودگی/رطوبت/نور خورشید
  • فیلتر کردن روغن های جدید یا روغن های در حال استفاده
  • جدا نگاه داشتن روانکارها از سایر مواد شیمیایی/محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *